Insulin zavisni dijabetes News Novosti O dijabetesu O dijabetesu Vesti

Iskustva Sibionics GS1 senzora – Bojana

  • August 1, 2024
  • 3 min read
Iskustva Sibionics GS1 senzora – Bojana

Nedavno je nekoliko aktivista Plavog kruga dobilo na testiranje senzore GS1 firme Sibionics, o kojoj smo pisali pre nekog vremena.

Delimo sa vama Bojanino iskustvo:

Senzor Sibionics je nedavno registrovan u Srbiji, imala sam priliku da ga isprobam i utisci su više nego pozitivni, s tim da sam malo bila skeptična zbog zemlje proizvodnje.

Poprilično je jednostavan za apliciranje jer je transmiter integrisan u sam senzor, a i aplikacija je dosta intuitivna i jednostavna za upotrebu.

Sezor traje 14 dana, nije potrebna kalibracija, nema čitač, već se vrednosti prate preko aplikacije preko bluetooth-a, koja odlično radi. Nije bilo gubljenja konekcije svih 14 dana.

Aplikacija omogućava podešavanje alarma za niske i visoke vrednosti glukoze, pregled dnevnih, nedeljnih i mesečnih statistika i HbA1c, kao i deljenje podataka tj. konekcije, da vaše rezultate prati neko od članova porodice ili lekara.  Postoji više opcija za izbor zvuka za alarme, ono što je meni jedino zasmetalno je što se ne može izmeniti ton i jačina zvuka za alarm za hipo.

Što se tiče preciznosti vrednosti šećera, poprilično sam zadovoljna, što smatram najvažnijim stavkom kod senzora. 

Razlika je postojala prvog  dana od postavke senzora (nisu velike razlike već one prihvatljive oko 10%). Nakon toga su rezultati bili skoro isti ili isti kao iz prsta.

Kako sam nosila paralelno i Guardian senzor, pratila sam i trendove kada dolazi do skoka ili pada šećera, u dva navrata Sibionics je brže ispratio skok šećera (za nekih 10-ak minuta).

Što se tiče sigurnosti da se senzor ne odlepi, koristila sam dodatni flaster koji se dobija u pakovanju, flaster je čvrst, plus ima plastični držač koji je prilagođen obliku samog senora. Sam flaster nije se odlepljivao čak ni na treningu, što ume često da mi se desi. Po meni bi trebao malo da bude manji flaster (samo zbog estetskog izgleda).

Mislim da je dolazak ovog senzora na naše tržište veliki plus, nadam se da će uskoro biti dostupan i preko Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje, i da ćemo uspeti da proširimo indikacije za senzore, da budu dostupni svim osobama koje imaju dijabetes tip 1.

Za više informacija o senzoru i distributeru, kliknite OVDE

Tu je i spisak apoteka gde se mogu kupiti senzori za sada: SPISAK

U Beogradu po preporučenoj ceni prodaje samo apoteka “Park” (Hadži Melentijeva 3, Vračar), dok ostale apoteke u Beogradu imaju maržu.